Basın

Eli Peacock x Harper’s Bazaar Wedding Röportaj

COOL DOKUNUŞ

Zarafet ve modernizmi tasarımlarında yeniden yorumlayan Eli Peacock markasının kurucusu ve tasarımcısı Sevil Savaş Özsezer alışılmışın dışında saç aksesuarları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Röportaj: Melek Çinici

Söyleşimize, Eli Peacock’un hikayesini markanın kurucusu aynı zamanda tasarımcısı olarak sizden dinleyerek başlayalım mı?

Eli Peacock tam olarak bir moda markası ve tüm gelin saç aksesuarı tasarımlarında bu vizyonu taşıyor. Son üç yıldır oluşturduğu bu pırıltılı, ışıltılı koleksiyonla modern, cool ve trendsetter gelinlerin gözdesi oldu.

Gelinlerin, sıra dışı ve daha özel hissetmesini sağlayan aksesuar tasarımlarınızın ilham kaynağında neler var?

Tasarımların çoğu ilhamını Eli Peacock ile yolları kesişen gelinlerin hikayelerinden alıyor. Bu nedenle her bir tasarımda modelin kendisi ile örtüşecek karakteristik özelliklere sahip isimler kullanıyoruz. Mesela LUNA modelimiz, Hilal ismindeki bir gelinimizin adı. Dikkatli bakıldığında ay şeklinde ışıl ışıl parlayan bir saç aksesuarıdır LUNA…

Kişiye özel tasarımlardan süreç nasıl ilerliyor?

Öncelikle gelinlerin elbiselerini ve beraberinde duvaklarını, hatta mümkünse saç modellerini bile seçerek bize gelmelerini tercih ediyoruz. Mekan ve konsepte uygun saç ve aksesuar seçiminde bizler tüm görüşme süresince ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Gelinlerimizin yüzüne en uygun olacak tasarımı seçmek bizim için çok önemli. Bir veya duruma göre  iki prova sonrasında da ilgili tasarımı rahatlıkla teslim edebiliyoruz. Neredeyse tüm kişiye özel sipariş süreçlerimiz, kıymetli anlar ve beraberinde oluşan güzel dostluklarla sonlanıyor. Aslında buna yeni başlangıçlar desek daha doğru olur.

Eli Peacock yükselen bir ivmeyle yoluna devam ediyor. Rotasında neler var, biraz bahsedebilir misiniz?

Eli Peacock hem marka hem de koleksiyon olarak büyüyor. Önümüzdeki yıl 10. yılımızı kutluyoruz. Tabii bu arada ben de 40 yaşında oluyorum(gülüyor). Dolayısıyla kendime 40 yaşım için hediyem, kutlayacak olduğumuz başarılar olacaktır. Rotamız ise globalleşmek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir