1984’te Bulgaristan’da doğan Eli Ananieva Stanimirova, 5 yaşında iken ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etmiştir. Sonraki dönemde Türkiye’de yaşadığı için Türk ismi olan, Sevil Savaş Özsezer ismini kullanmıştır.

Moda tasarımı ve el işçiliğine olan ilgisi, küçük yaşlarda kumaşlar, dikiş malzemeleri, boncuklar ve işlemelerle oynayarak başlamıştır.

Fransızca Öğretmenliği mezunudur. Mezuniyet sonrası 8 yıl kadar Otomotiv sektöründe, satış, pazarlama ile iş geliştirme ve proje yönetimi alanlarında çalışmıştır.

Ancak en büyük tutkusu bir gün mutlaka kendine ait bir marka yaratmak olmuştur. Bitmek bilmeyen tasarım ve üretim tutkusu, onu, İstanbul Moda Akademi’sinde başlayan ve bir kısmı London Fashion School’ da geçen bir moda yönetim programına katılmaya yöneltmiştir.

O programın devamı niteliğinde olan Londra deneyimi sayesinde, hobi olarak başlayan tasarım ve üretim süreci bir iş fikrine dönüşmüş ve 30 yaşında rüyalarını gerçekleştirebilmesine vesile olmuştur.

Hedefi, her tarz kıyafete uyum sağlayabilecek tarzda tamamlayıcı aksesuar, saç aksesuarı, şapka, kemer, küpe gibi ürünleri hem kişiye özel hem de kendi koleksiyonu olarak oldukça geniş bir yelpazede tasarlamaktır.