Basın

Saç Aksesuarlarına Atılan Yaratıcı İmza

Son yıllarda dergilerin moda çekimlerinde sıklıkla karşımıza çıkan Eli Peacock’ u daha yakından tanıyalım.
Geçtiğimiz yıllar içinde birbirinden farklı tarzdaki, kıymetli moda tasarımcılarının koleksiyonlarına özel model tasarlayan ve bazıları yurtiçi bazıları da New York Moda Haftasında sunulan defilelerde oldukça beğeni toplayan marka ve ardındaki tasarımcı tüm yaratıcılığı ile karşımızda.
Seçkin davetler, özel konsept partiler, festivaller ve konserler, medyadaki klipler, albüm kapakları ve tabi ki ürünlerini büyük bir beğeni ile satın almış binlerce saç aksesuarı tutkunu kadının saçında ve gardırobunda …
Dikkat çekici stilleri ile gözünüze çarpan şapka ve saç aksesuarlarını incelediğinizde, karşınıza hep onun imzası çıkmakta…
Küçük yaşlarda başlayan tasarım aşkı ile moda dünyasında kendine kalıcı bir yer edinen Eli Peacock’ u şimdi yakından tanıma zamanı!
Eli Peacock’ un hikayesi, pek çok ünlü moda tasarımcısı gibi çocukluk yıllarında, oyuncak bebeklerine tasarladığı kostüm ve saç aksesuarlarına uzanıyor. Kendini bildi bileli farklılaşmayı seven tasarımcı, yapılmayana, görülmeyen ama arzu edilene odaklanıp bunun için birbirinden farklı materyalleri ve dokuları birleştirmeyi tercih ediyor.
Eli Peacock marka adı hikayesi ise halen atölyesinde bir kısmı duran çocukluk tasarımlarında gizli. Yıllarca kullanmaktan keyif aldığı kristaller, tüyler, danteller ve ipek kumaşlar, marka isminin uzantısı olan ‘Peacock’ yani Tavus kuşu mükemmelliği ve asaletini temsil ediyor. ‘Eli’ ise yurt dışında doğma sebebi ile tasarımcının aldığı diğer isim…
Eli, markalaşma yolculuğuna başlarken, marka ismini bulmak için çok düşünmüş. Seçeceği marka adının kendi yaratıcılığını ve ortaya çıkan ürünü simgelemesi gerektiğine inandığı için Eli ve Tavus kuşu ihtişamını yansıtan Eli Peacock karakterini oluşturmuş.
Kendini oldukça üretken ve yaratıcı biri olarak tanımlayan Eli, ürün gamını her yıl geliştirmekte olup, saç aksesuarları ile başlayan serüvenine şapka, küpe, kemer, broş çanta ve ayakkabı gibi yeni tasarımlar eklemiştir. Yakın zamanda tamamlayıcı aksesuarların birçoğunu kendine has tarzı ile üretecek olan marka tasarımcının asıl hedefi, dünyanın sayılı moda merkezlerinde yer alarak moda tutkunlarının vazgeçemediği sayılı markalardan biri olabilmek.
Bugün onlarca moda markası ve tasarımcısı ile iş birlikleri bulunan Eli Peacock, her sezonun saç aksesuarı trendlerini belirleyen bir trendsetter olarak moda dünyasında önemli bir paya sahip.
Eli Peacock, tasarımları ile henüz tanışmayanlara, şaşırtıcı dünyalar sunma konusunda ise çok iddialı…

Back to list